Vine Nedir? Nasıl Kullanılır? Video Nasıl Çekilir

Beğen Paylaş 0
0

Yazar 22 Eki, 2013 Yorum Yap

Vine Hakkında Bütün bilgiler;

Vine Kurulum
Şuanda iOS ve Android için Vine uygulaması bulunmaktadır. iPhone, iPad gibi cihazlarınız varsa App Store’dan vine uygulamasını indirip kurabilirsiniz. Ayrıca Android bir cihazınız varsa da vine uygulamasını Google Play’den indirerek kurabilirsiniz.

vine-nedir-nasil-kullanilir-video-cekilir-300x170

Android Link

İOS Link

Nasıl Kullanılır

 1. İlk önce cihazınıza vine uygulamasını yükleyin.
 2. Uygulamayı ilk kez çalıştırdığınızda bildirimler, konum bilgileri ve bunun dışında standart izinlerle ilgili onay mesajlarıyla karşılaşacaksınız. Daha sonra Twitter veya E-Posta adresinizle kendinize bir hesap oluşturabilirsiniz.
 3. Eğer Twitter hesabıyla giriş yapmayı seçerseniz, Vine size Twitter üzerinde kullandığınız bilgilere uygun bir profil oluşturmaktadır. Kayıt olma adımını tamamlamadan önce isterseniz kullanıcı adınızı değiştirme şansına sahipsiniz. Ayrıca telefon numaranızı da ekleyebileceğiniz bir seçenek mevcuttur.
 4. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra Instagram’ın besleme sayfasına benzeyen bir açılış sayfası sizleri karşılayacak. Bu noktada dikkatinizi çekecek olan ilk şey ise şüphesiz burada fotoğraflar yerine sizleri video kliplerin bekliyor olması. Siz kendi takip etmek istediğiniz kişileri ayarlayana kadar Vine Editörlerinin sizler için seçmiş olduğu paylaşımları göreceksiniz.
 5. Twitter ve Facebook hesapları üzerinde sahip olduğunuz arkadaş listenizde Vine kullananları arayabilirsiniz. (Facebook’un Vine’ı engellediğini düşünürsek şimdilik Facebook üzerinde arama yapamayacağız) Ayrıca ada göre arayabilir veya direkt olarak E-Posta yoluyla arkadaşlarımızı Vine’a davet edebiliriz.
 6. Vine hesabınızı kapatmak istiyorsanız ayarlar bölümünden hesap sil yani account delete kısmını kullanabilirsiniz.Eğer sizde vine hesabı nasıl kapatılır, vine hesabı silme gibi konularını araştırıyorsanız. Ayarlar bölümünü bi’ ziyaret edin deriz.

 

Video Nasıl Cekilir ?

 1. Bir Vine oluşturmaya hazır olduğunuzda ana sayfanın sağ üst köşesinde kamera simgesine tıklayarak işleme başlayınız.
 2. Karşınıza gelecek kamera ekranı üzerinde bir ilerleme çubuğu ve görüntülemeyi kapatmak için X butonu bulunmaktadır.
 3. Bir Vine kaydetmek için şu an yapmanız gereken sadece parmağınızla ekrana dokunarak şekime başlamak. Üst bölümde görüntülenen ilerleme çubuğu altı saniyelik videonun ne kadarlık bölümünü çekim yaparak geçirdiğinizi göstermektedir. Parmağınızı kaldırdığınız anda kayıt tekrar duracaktır. Böylelik durup devam ederek farklı kareler yakalayarak 6 saniyelik video çekimizi yapabilirsiniz.
 4. Vine tamamlandıktan sonra çektiğiniz video ile ilgili bir önizleme göreceksiniz. Bu noktada oluşturduğunuz Vine’ı silebilir veya paylaşmak için devam edebilirsiniz. Eğer devam ederseniz Twitter, Facebook ve Wine üzerinde paylaşma seçenekleriyle karşılaşacaksınız.
 5. Eğer oluşturduğunu Vine’ları kaydetmek ama yayınlamak istemiyorsanız, varsayılan olarak gelen Vine’da paylaş bölümünü etkisizleştirmeniz gerekmektedir. Böylelikle oluşturduğunuz Vine telefonunuz üzerine kayıt edilmiş olur ve hazırlamış olduğunuz Vine’a ulaşmak için bir izne ihtiyacınız olmadan her an görüntüleyebilirsiniz.
 6. Sonrasında yapmanız gereken oluşturduğunuz Vine için bir başlık oluşturmak ve paylaşmak. Kendi yayın akışınızda yer alacak olan videonuz, yine sizin belirlediğiniz başlık ile diğer sosyal ağlar üzerinde de yayınlanacaktır.

Şunu da belirmemiz gerekiyor ki paylaşacağınız tüm videolar halka açık olacaktır ve herkes tarafından görüntülenebilecektir. Hazırladığınız Vine videolarını gizli tutmanın tek yolu yayınlamadan mobil cihazınız üzerinde saklamaktır. Şirket tarafından gelecek sürümlerde bu konuyla ilgili iyileştirmeler yapılacağının sözü verilmiş olsa da şimdilik elde olan imkânlar dâhilinde gizli tutmak istediğiniz Vine’ları paylaşmamak en mantıklısı.

 

Video Paylaşım İçin Aşağıdaki Adresleri Kullanabilirsiniz.

http://vine-izle.com/index.php

http://vine-paylas.com/index.php

Yorum yapmak ister misiniz?

Bu Yazılarımızda İlginizi Çekebilir.
Advertisement

Hemen Abone Olun!

En güncel Haberleri Almak için Abone Olun..

Kategoriler

Sponsor Reklam

iphonecozum.com